Perfumy Na Prezent – Jakie Wybrać?

Wybór perfum na prezent do bliskiej osoby nie jest prostą sprawą. Każdy ma własny gust i indywidualne upodobania, więc jeśli Twój podarunek ma być udany, musisz przeprowadzić mały rekonesans.

Możesz zaproponować coś zupełnie nowego, ale nawet wtedy warto być zorientowanym co do preferencji obdarowywanej osoby. Jak wybrać odpowiednie perfumy na prezent dla mamy, taty lub znajomych? Podpowiadamy!

Jak kupić perfumy bliskiej osobie?

Perfumy na Dzień Matki

Dzień Matki przypada na maj, początek wiosny i czas odnowy. Na tę okazję najlepiej nadadzą się delikatne, kwiatowe perfumy. Najlepiej, gdy znasz gusta swojej mamy, ale oferowanie zapachu z zupełnie innego gatunku także może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Nie wiesz jaki zapach dla mamy wybrać? Skorzystaj z naszego poradnika:

Perfumy na Dzień Ojca

W przypadku prezentu na Dzień Ojca masz dwie możliwości. Albo znasz perfumy, którym Twój tata jest wierny i kupujesz mu to samo, tylko w większej butelce, albo wiesz, że chciałby zmienić swój zapach. W pierwszym przypadku możesz poeksperymentować z koncentratem, np. jeśli do tej pory używał wody perfumowanej, sprezentuj mu wodę toaletową tej samej marki.

Jeśli sprawy mają się inaczej, warto zasięgnąć opinii sprzedawcy w sklepie. Prawdopodobnie ma on spore doświadczenie z perfumami i na podstawie gustu Twojego taty pomoże wybrać coś, co mu się spodoba. Kupując w internecie masz do dyspozycji obsługę klienta online, która także odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Zapach dla dalszego znajomego

Jeśli nie znasz nazwy perfum osoby, której chcesz podarować prezent, możesz zaproponować jej zupełnie nowy zapach i zaskoczyć odważnym wyborem. Ważne jest jednak, abyś chwilowo odłożył swoje osobiste upodobania na bok.

Podstawowa zasada kupowania perfum dla kogoś brzmi: nie kieruj się tylko własnym gustem! Każdy ma nieco inny węch – jedni lubią świeże nuty cytrusowe, innym zdecydowanie bardziej odpowiada aromat drzewny lub kwiatowy. To, co lubisz Ty, niekoniecznie musi przemawiać do osoby, której chcesz zrobić niespodziankę.

Błąd wielu ludzi polega na tym, że chcą ofiarować komuś perfumy, które kojarzą im się z daną osobą. Nie zwracają przy tym uwagi na jej upodobania i na to, czy dany zapach będzie do niej pasował. W ten sposób łatwo o nieudany prezent!

Weź pod uwagę ich osobowość

Zanim zdecydujesz się na konkretny zakup, zastanów się nad charakterem osoby, która ma otrzymać prezent. Jeśli jest głośna i towarzyska, zazwyczaj oznacza to chęć bycia zauważonym. W takim wypadku doskonale sprawdzi się odważny zapach na dzień lub na noc.

Ktoś nieśmiały lub o spokojniejszej osobowości może preferować łagodniejszy zapach w ciągu dnia i nieco mocniejszy w nocy.

Wpadł Ci do głowy jakiś pomysł? Wybierz najlepiej pachnący prezent dla bliskiej osoby!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x