Perfumy Lanvin – Opis marki

marki perfum

Lanvin to francuski dom mody założony w 1889 roku przez Jeanne Lanvin. Założycielka firmy, Jeanne Lanvin, była córką młynarza w Paryżu. Karierę rozpoczęła jako niezależna projektantka, tworząc ręcznie robione sukienki dla zamożnych klientek i współpracując z czołowymi projektantami tamtych czasów.

Perfumy Lanvin to zapachy dla kobiet i mężczyzn. Wykonane są z najwyższej jakości składników, aby stworzyć niepowtarzalny zapach, który odzwierciedla indywidualny gust użytkownika. Perfumy Lanvin są popularnym wyborem dla osób poszukujących perfum, które są zarówno kobiece, jak i zmysłowe.

Firma Lanvin została założona w latach dwudziestych XX wieku przez 28-letniego projektanta couture o imieniu Pierre-Christian Lanvin. W kraju, który dopiero zaczynał dostrzegać koncepcję odzieży gotowej do noszenia, Lanvin zrewolucjonizował modę swoimi nieskazitelnymi projektami. Tworzył eleganckie suknie wieczorowe dla modnych kobiet i stylowe garnitury dla mężczyzn, którzy na co dzień nosili trzyczęściowe garnitury. Jego domy stały się tak sławne, że zostały nawet wykorzystane jako nazwa marki dla jego kolekcji. Pierre-Christian Lanvin urodził się 11 kwietnia 1881 roku w Paryżu, we Francji. Wychowywał się w Gros Nez, ponieważ jego ojciec pracował tam w aptece. Po ukończeniu szkoły rozpoczął pracę jako praktykant w jednym z najlepszych domów mody w Europie – domu Paula Poireta. Później rozpoczął własną działalność, otwierając własny dom Pierre Lanvin, w którym produkowano wyszukaną bieliznę i koszule nocne z koronkowymi wstawkami i haftowanymi detalami.

Pierre Lanvin: człowiek, który rozpoczął rewolucję w modzie

Pierre-Christian Lanvin urodził się 11 kwietnia 1881 roku w Paryżu, we Francji. Wychowywał się w Gros Nez, ponieważ jego ojciec pracował tam w aptece. Po ukończeniu szkoły rozpoczął pracę jako praktykant w jednym z najlepszych domów mody w Europie, domu Paula Poireta. Później rozpoczął własną działalność gospodarczą, otwierając własny dom Pierre Lanvin, w którym produkowano wyszukaną bieliznę i koszule nocne z koronkowymi wstawkami i haftowanymi detalami. Lanvin został założony w latach dwudziestych XX wieku przez 28-letniego projektanta couture o nazwisku Pierre-Christian Lanvin. W kraju, w którym dopiero zaczynała pojawiać się koncepcja odzieży gotowej, Lanvin zrewolucjonizował modę swoimi nieskazitelnymi projektami. Tworzył eleganckie suknie wieczorowe dla modnych kobiet i stylowe garnitury dla mężczyzn, którzy na co dzień nosili trzyczęściowe garnitury. Jego domy stały się tak sławne, że zostały nawet wykorzystane jako nazwa marki dla jego kolekcji.