Perfumy Calvin Klein – Opis marki

marki perfum

Calvin Klein to amerykańska marka modowa, która powstała w 1968 roku. Firma została założona przez Calvina Kleina i Barry’ego Schwartza. Początkowo sprzedawała wyłącznie odzież męską, ale w 1974 roku firma rozszerzyła działalność na odzież damską. Firma jest obecnie znana z bielizny, dżinsów, perfum i innych modnych akcesoriów.

W 1985 roku firma wypuściła swój pierwszy zapach o nazwie CK One. Ten produkt został opracowany z myślą o atrakcyjności unisex i po wprowadzeniu na rynek stał się najlepiej sprzedającym się zapachem w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu firma wypuściła wiele innych perfum zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, takich jak Eternity (1989), Obsession (1992), Euphoria (1994), CK2 (1995) i Escape (2000). Perfumy Calvin Klein idealnie nadają się na prezent dla bliskiej osoby.

Perfumy Calvin Klein to jeden z najpopularniejszych produktów tej marki. Są to perfumy męskie jak i damskie. Sprzedawane są na całym świecie, w tym w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Włoszech itp.

Calvin Klein to jeden z najbardziej kultowych domów mody na świecie. Od początku swojego istnienia marka ta jest synonimem wyrafinowania, seksowności i chłodu. Calvin Klein narodził się jako marka odzieży męskiej w 1952 r. pod nazwą Calvin Cooper. Nazwa pochodziła od panieńskiego nazwiska jego matki, Calvin. Firma, którą założył wraz z żoną, Doris Klein (z domu Grubach), nazwała ją na cześć ich pierwszego syna, Calvina Kleina Jr. Pierwszy sklep otworzyli w Nowym Jorku na 34. ulicy w 1952 r., a do 1962 r., kiedy sformalizowali swoją działalność jako licencjodawca i importer designerskich marek odzieży męskiej pod szyldem WSS/Klein Company, powiększyli ją do ponad 30 lokalizacji. Zanim zagłębimy się w dzisiejszy artykuł, przypomnijmy sobie krótko początki marki:

Calvin Klein Historia: Od odzieży męskiej do damskiej

Calvin Klein jest jedną z najbardziej wpływowych marek modowych na świecie. Marka, która została założona w Nowym Jorku w 1968 roku, słynie z tworzenia świetnie dopasowanej, nowoczesnej odzieży dla mężczyzn i kobiet. Droga Calvina Kleina do sławy rozpoczęła się wraz z przekształceniem marki z odzieży męskiej w damską na początku lat 70. Klein i jego żona, Doris, rozpoczęli działalność w branży odzieży męskiej od importu francuskich kolekcji odzieży męskiej couture na rynek amerykański. Po stworzeniu udanego modelu biznesowego dla tej niszy mody, Klein zdał sobie sprawę z potencjału kategorii odzieży damskiej i szybko zmienił profil swojej firmy, skupiając się na odzieży damskiej.

Calvin Klein Collection

Oprócz odzieży męskiej i damskiej, Calvin Klein produkuje również akcesoria pod nazwą Calvin Klein Collection. Calvin Klein Underwear to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek bieliźnianych na świecie. Oferuje bieliznę, bieliznę nocną, strój kąpielowy, bieliznę sportową, bieliznę dzienną i stroje kąpielowe dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Calvin Klein Underwear oferuje szeroką gamę stylów, kolorów i tkanin. Calvin Klein Jeans oferuje wąskie, nowoczesne dżinsy dla mężczyzn. Calvin Klein Kidswear to wysokiej jakości marka odzieży codziennej i sportowej dla dzieci i niemowląt.

Narodziny CK One

W 1999 roku Calvin Klein wprowadził na rynek nowy zapach o nazwie CK One. Zapach ma taką samą formułę jak szampon CK One i balsam do ciała CK One. Sam zapach jest określany jako czysty, męski, podobny do CK One for Men, ale z nieco słodszymi, bardziej kobiecymi podtekstami. CK One miał być zapachem uniseks, ale większość krytyków uznała go za zbyt kobiecy. Ze względu na słabą sprzedaż, CK One został wycofany z rynku w 2012 roku. Jednak balsam do ciała CK One i szampon CK One są nadal dostępne. Mimo, że CK One został wycofany z produkcji, balsam do ciała CK One i szampon CK One są nadal dostępne. Było to odpowiedzią na skargi wielu kobiet, które narzekały na zapach CK One. Po kilku latach skarg, CK w końcu posłuchało klientów i zmieniło zapachy balsamu do ciała i szamponu.

CK Shocking i inne zapachy

Zapachy Calvin Klein można kupić na wiele różnych sposobów. Jedną z popularnych metod zakupu jest zestaw próbek zapachów CK. Próbki zapachów CK Shocking mogą być dostępne w różnych rozmiarach i zawierają jeden z najpopularniejszych zapachów CK, CK One. Możesz również zakupić flakon mgiełki zapachowej CK One i otrzymać ją prosto do swoich drzwi. Mgiełka zapachowa CK One jest idealna do stosowania na ubrania, torebki lub ściany. Jeśli wolisz wypróbować inne zapachy CK, możesz kupić 3-częściowe zestawy upominkowe, zestawy podróżne lub kupić pojedynczy flakonik. Jeśli wolisz wypróbować inne zapachy CK, możesz kupić 3-częściowe zestawy upominkowe, zestawy podróżne lub kupić pojedynczy flakonik. Możesz również kupić balsam do ciała CK One i szampon CK One i wykorzystać je jako próbki. Wiele osób lubi również kupować prezenty CK One i używać ich do obdarowywania przyjaciół i rodziny.