Czym się różni woda toaletowa Od perfum?

Woda perfumowana, woda toaletowa, woda kolońska – to nazwy, które prawdopodobnie widziałeś w perfumerii. Ale jaka jest różnica między wodą toaletową a perfumami? Chętnie wyjaśnimy!

Krótko mówiąc, różnica wynika z intensywności zapachu lub stężenia czystych perfum. Producent perfum czasami miesza nawet ponad sto składników o różnym zapachu. Ta mieszanka nazywana jest czystymi perfumami lub olejkiem perfumeryjnym. By określić właściwą moc perfum i zapewnić skórze bezpieczeństwo, olejek perfumeryjny mieszany jest z rozpuszczalnikiem. Zwykle używa się do tego alkoholu etylowego, ale może to być też na przykład bezzapachowy olejek lub wosk. Alkohol jest najczęściej używany jako rozpuszczalnik i często miesza się go z niewielką ilością wody.

Jeżeli szukasz ciekawych zapachów koniecznie sprawdź nasze zestawienia. Przygotowaliśmy ranking perfum męskich, w którym znajdziesz najciekawsze propozycje dla Panów. Z kolei jeśli szukasz propozycji dla Pań, sprawdź koniecznie najpiękniejsze perfumy damskie. Na pewno Ci się spodobają.

Dlaczego perfumy miesza się z alkoholem? Ponieważ jest to doskonały środek do rozprowadzania substancji zapachowych. Sprawia, że ​​cały produkt łatwo się rozpyla – alkohol szybko odparowuje i pozostawia pachnące składniki ładnie rozprowadzając się na skórze lub ubraniu. Ponadto alkohol ma stosunkowo niewielki zapach własny i daje chłodny, odświeżający efekt.

Różnica między wodą toaletową a wodą perfumowaną

Na podstawie procentowej ilości czystego olejku zapachowego możemy określić nazwę perfum. Na przykład woda toaletowa zawiera niemal najniższe stężenie olejku perfumeryjnego – za nią znajduje się tylko woda kolońska. Tradycyjna Eau de Cologne składa się z wielu składników cytrusowych, takich jak bergamotka i cytryna, i zawiera średnio 2-4% olejku zapachowego. Zupełnie czym innym jest woda perfumowana – ona zawiera najwyższe stężenie olejku zapachowego, a mianowicie od 20 do 40%. Najpopularniejsze formuły w przemyśle perfumeryjnym to woda toaletowa i woda perfumowana.

Sprawdź również ten artykuł: Jakie są nuty zapachowe perfum?

Woda toaletowa to najczęściej wybierany rodzaj zapachu od lat. Jest przyjemna do codziennego użytku, ponieważ jej formuła zazwyczaj jest lżejsza, niż w przypadku wody perfumowanej. W zależności od jakości i struktury zapachu możesz nadal cieszyć się nim godzinami. Woda toaletowa zawiera średnio od 5 do 10% olejku zapachowego. Stawiając na wodę perfumowaną, wybierasz zapach, który jest nieco bardziej intensywny, luksusowy i pełniejszy niż woda toaletowa. W rezultacie często możesz cieszyć się nim przez cały dzień, wieczór a nawet noc! Większość wód perfumowanych zawiera średnio od 10 do 20% olejków zapachowych. Najlepsze jakościowo kolekcje składają się wyłącznie z perfum o stężeniu olejku 15% i więcej. Główną różnicą jest zatem ilość olejku perfumeryjnego w formule. Woda toaletowa zawiera mniej olejku zapachowego, za to więcej wody i alkoholu niż woda perfumowana. W zależności od tego, jaka intensywność zapachu Ci odpowiada, możesz wybrać wodę toaletową lub wodę perfumowaną.

Jaki zapach na jaką pogodę?

Jeśli na dworze jest bardzo gorąco, nawet woda toaletowa może być przytłaczająca. Zamiast tego sięgnij po wodę kolońską. Zabierz ją ze sobą, jeśli wyjeżdżasz na dłuższy okres, aby móc ponownie się nią popsikać w ciągu dnia. Dzięki temu będziesz pachnieć niesamowicie, ale Twój zapach nie będzie męczący dla innych ludzi, tylko bardzo lekki i subtelny. W końcu to najczęściej sprzedawany rodzaj zapachu. Woda perfumowana to świetna opcja przez cały rok. Ze względu na wysokie stężenie nie musisz rozpylać jej zbyt dużo, a ponieważ jest tak wiele różnych zapachów, możesz je mieszać i dopasowywać przez cały rok. Latem postaw na świeży zapach, zimą na cieplejszy, korzenny lub drzewny. Istnieje nieskończona liczba opcji, więc nie ma sensu się ograniczać. Dobrze dopasowany zapach przekłada się na niesamowity wzrost pewności siebie!

Strona Internetowa | + Wpisy

Od 5 lat pracuję w znanej drogerii perfumowej, a od młodości perfumy to moje hobby. W wolnym czasie lubię wycieczki w ciekawe miejsca. Nie pogardzę również ciekawą książką czy interesującym filmem. Zdecydowałam się otworzyć ten blog, aby pomóc wam dobierać najlepsze perfumy 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x