Oto najdroższe perfumy świata. Sprawdź ile kosztują

Świat perfum jest pełen ekstrawagancji. Począwszy od materiałów używanych do tworzenia tych zapachów, a skończywszy na opakowaniach – w przypadku perfum nadmiar nie ma końca. Najdroższe perfumy na świecie to połączenie ekstrawaganckich składników i ogromnej ceny. Sprawdź już teraz ile kosztują najbardziej luksusowe zapachy, dzięki wyliczeniom dostępnymi w naszym artykule.

Natomiast jeżeli szukasz fajnych perfum dla siebie, koniecznie sprawdź nasz ranking perfum męskich oraz ranking perfum damskich. Są to zestawienia tworzone przez ekspertów i zawierają listę najlepszych zapachów na rynku.

Wiele perfum ma wysoką cenę ze względu na ich rzadkość, użycie drogocennych olejków lub innych egzotycznych materiałów, a także ze względu na marki lub licencje związane z ich tworzeniem. To tylko niektóre z czynników, które sprawiają, że niektóre perfumy są tak drogie. Istnieją jednak perfumy, które kosztują znacznie więcej niż inne, ze względu na ich niecodzienne składniki lub specjalny proces produkcji. Jedno jest pewne – najdroższe perfumy świata przeznaczone są tylko dla milionerów!

Często jest to koszt luksusowego apartamentu w centrum Warszawy. Poniżej przedstawiamy najdroższe perfumy na świecie i wyjaśnimy wam dlaczego kosztują tak dużo:

DKNY Golden Delicious Million Dollar Fragrance Bottle

DKNY Golden Delicious Million Dollar Fragrance Bottle to oficjalne najdroższe perfumy świata. Mały flakonik luksusowych perfum kosztuje aż 1,5 miliona dolarów, co zaskakuje chyba każdego czytelnika. Ten flakon perfum wykonano z 24-karatowego złota i wyposażono w zatyczkę z kryształu Swarovskiego.

Został stworzony, aby uczcić 20. rocznicę współpracy pomiędzy DKNY a International Flavors & Fragrances. Powstało tylko 20 takich flakonów, co czyni je najbardziej ekskluzywnymi perfumami na świecie. Są to jedne z najdroższych perfum ze względu na materiały i ekstremalny proces produkcji.

Najpierw twórcy musieli zdecydować, jaki kształt i rozmiar ma mieć flakon. Następnie twórcy musieli rozpocząć proces tworzenia perfum, które wypełniłyby flakon. Stworzenie tego flakonu wymagało pracy wielu osób i wielu godzin pracy. „To perfumy o wartości 2,2 miliona dolarów, których stworzenie zajęło ponad rok i wymagało pracy zespołu ponad 25 osób” – powiedział dyrektor generalny i przewodniczący MFF Fabrizio Freda.

„Aby przedstawić to w odpowiedniej perspektywie, produkcja tych perfum zajęła więcej czasu niż budowa Empire State Building”. To najdroższe perfumy na świecie ze względu na niezwykły wysiłek i umiejętności wymagane do ich stworzenia, a także ze względu na materiały, z których zostały wykonane.

Sprawdź również nasz artykuł: Jak sprawdzić czy kupiliśmy oryginalne perfumy?

najdroższe perfumy na świecie

Shumukh Spirit of Dubai Parfums

Shumukh Spirit of Dubai Parfums to unikalna mieszanka arabskich kadzideł i przypraw. Są to również jedne z najdroższych perfum świata. Perfumy te kosztują 1,3 miliona dolarów i są dostarczane w specjalnym woreczku wykonanym z jedwabiu z Kaszmiru.

Do produkcji Shumukh Spirit of Dubai Parfums użyto niezwykle rzadkich składników, takich jak olejek z drewna oud, zimowe kwiaty ambry i rowki emal. Drewno oud jest jednym z najrzadszych materiałów na świecie. Są to jedne z najdroższych perfum ze względu na rzadkie olejki i substancje zapachowe użyte do ich stworzenia. Produkcja tych perfum jest również bardzo kosztowna ze względu na specjalny proces i składniki użyte do ich stworzenia.

Bvlgari Opera Prima

Opera Prima to najnowsze perfumy na tej liście. Wycenione są na 200 tys. euro za flakon. Perfumy te wykonane są z rzadkich klejnotów i są jednymi z najbardziej ekskluzywnych perfum, jakie kiedykolwiek powstały. Do tej pory powstało jedynie 10 flakonów. Opera Prima jest wykonana z syntetycznych rubinów, diamentów i szafirów oraz rzadkich olejków.

Zapach znajduje się w specjalnym szklanym flakonie zaprojektowanym przez Bvlgari. Są to jedne z najdroższych perfum ze względu na ogromny wysiłek, jaki trzeba włożyć w ich produkcję, oraz rzadkie materiały, z których zostały wykonane.

Clive Christian No. 1 Passant Guardant

Clive Christian No. 1 Passant Guardant to rzadkie perfumy, które kosztują 150 tys. funtów za flakon. Ten rzadki zapach jest wytwarzany z rzadkich olejków, takich jak jaśmin, drzewo sandałowe i róża.

Do produkcji użyto również rzadkich esencji i olejków, takich jak cynamon, goździk, gałka muszkatołowa i pieprz. Wyjątkowa rzadkość składników użytych do stworzenia tych perfum sprawia, że są to jedne z droższych perfum na świecie.

Clive Christian No. 1 Imperial Majesty

Clive Christian No. 1 Imperial Majesty to rzadkie perfumy o królewskiej reputacji. Mieszanka indyjskiego drzewa sandałowego, róży, kadzidła i szafranu czyni te perfumy jednymi z najdroższych na świecie. Za flakon o pojemności 100 ml zapłacimy aż 130 tys. zł.

Clive Christian No. 1 Imperial Majesty jest produkowany w niezwykle małych partiach, z zaledwie kilkoma flakonami wypuszczanymi na rynek każdego roku, dzięki czemu jest to prawdziwie rzadki zapach o królewskiej cenie. Są to jedne z rzadszych zapachów ze względu na produkcję perfum i rzadkość składników użytych do ich stworzenia oraz ogromny wysiłek, jaki trzeba włożyć w ich produkcję.

Powiązany artykuł: O czym pamiętać przy wyborze perfum?

Baccarat-Les Larmes Sacrees de Thebes

Baccarat-Les Larmes Sacrees de Thebes to piękne perfumy, które są również jednymi z najdroższych perfum na świecie. Perfumy te zostały stworzone z łez Sfinksa, egipskiej rzeźby. Do ich stworzenia użyto rzadkich olejków i esencji, w tym róży, jaśminu, mirry i drzewa sandałowego. Łzy sfinksa są niezwykle rzadkie, ponieważ sfinks płacze tylko raz na sto lat. Za flakon o pojemności 100 ml zapłacimy aż 75 tys. zł.

Caron Poivre

Caron Pepper to najdroższe perfumy na świecie, ponieważ są produkowane z ekstraktu z pieprzu zwanego carvon. Carvon jest jednym z najrzadszych surowców na świecie. Uprawia się go w lasach deszczowych Brazylii i wykorzystuje do produkcji niezwykle rzadkiego zapachu pieprzu.

Perfumy te są dostarczane w specjalnym flakonie wykonanym z diamentów. Do produkcji Caron Pepper użyto rzadkich olejków, takich jak goździk, jaśmin i pieprz. Jest to jeden z najdroższych zapachów ze względu na rzadki ekstrakt z pieprzu użyty do jego stworzenia oraz specjalny flakon wykonany z diamentów. Perfumy kosztują blisko 10 tys. zł.

Najdroższe perfumy świata – Podsumowanie

Jeśli jesteś na rynku nowych perfum, na pewno zaskoczyły Cię te informacje o drogich perfumach. Niektóre z nich są niewiarygodnie rzadkie, a inne bardzo drogie. Wspólną cechą tych perfum jest to, że wszystkie są wykonane z rzadkich materiałów, produkowane w małych seriach lub przez bardzo znane marki. Jednak na szczęście istnieje cała masa zapachów w przystępnych cenach, które są równie piękne i unikalne jak te na powyższej liście. Perfumy te są doskonałym prezentem dla ukochanej osoby.

Strona Internetowa | + Wpisy

Od 5 lat pracuję w znanej drogerii perfumowej, a od młodości perfumy to moje hobby. W wolnym czasie lubię wycieczki w ciekawe miejsca. Nie pogardzę również ciekawą książką czy interesującym filmem. Zdecydowałam się otworzyć ten blog, aby pomóc wam dobierać najlepsze perfumy 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x