Jakie są rodzaje perfum? Przewodnik po rodzajach perfum

Nie wszystkie perfumy są tak samo trwałe i wydajne. Preparaty zapachowe dzielą się na kilka rodzajów, które różnią się od siebie składem i przeznaczeniem. Poznaj wszystkie powszechnie spotykane typy perfum!

Perfumy (Parfum)

Parfum to gatunek perfum o najwyższym stężeniu olejków zapachowych. Zazwyczaj zawiera on od 20 do 40% stężenia olejku zapachowego. Ze względu na ciężki i trwały charakter perfum, zaledwie kilka psiknięć wystarczy, by utrzymać zapach na skórze przez cały dzień.

Woda perfumowana

Woda perfumowana zawiera od 10 do 15% stężenia olejku zapachowego. Choć jest to mniej niż w przypadku „prawdziwych” perfum, tego rodzaju zapach jest w stanie utrzymać się na skórze przez 6-8 godzin od rozpylenia.

rodzaje perfum

Woda toaletowa

Woda toaletowa zawiera od 4 do 15% olejków zapachowych. Ze względu na stosunkowo niższe stężenie zapachu i wysoką zawartość alkoholu te lżejsze perfumy zapachowe zwykle umieszcza się w butelce z rozpylaczem. Woń utrzymuje się zazwyczaj od 2 do 4 godzin, co oznacza, że będziesz musiał odświeżyć zapach przynajmniej raz w ciągu dnia.

Ze względu na stosunkowo lekki zapach woda toaletowa odpowiednia do noszenia w biurze. Sprawdzi się na każdą okazję, gdy nie chcesz, by Twoje perfumy były zbyt przytłaczające. To świetny wybór na cieplejsze dni w okresie letnim i wiosennym.

Woda kolońska

Woda kolońska ma od 2 do 5% olejków zapachowych i utrzymuje się na skórze od 2 do 4 godzin.

Perfumy typu Eau de Colone pierwotnie powstały dla osób, które chciały mieć lżejszą wariację określonego zapachu. Jednak z biegiem czasu przekształcił się on w typowo męski kosmetyk. Nie oznacza to bynajmniej, że nie ma kobiecych wód kolońskich, zdarzają się jednak one zdecydowanie rzadziej.

Te rozcieńczone perfumy są nie tylko lekkie, ale także stosunkowo niedrogie. Jednak wiele drogich wód kolońskich dla mężczyzn to preparat przeznaczony tylko do zastosowania po goleniu.

Teraz gdy już znasz klasyfikację perfum, dobierz odpowiedni rodzaj zapachu do swoich potrzeb!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x