Jakie są rodzaje perfum? Przewodnik po rodzajach perfum

Nie wszystkie perfumy są tak samo trwałe i wydajne. Preparaty zapachowe dzielą się na kilka rodzajów, które różnią się od siebie składem i przeznaczeniem. Poznaj wszystkie powszechnie spotykane typy perfum!

Perfumy to najbardziej osobisty produkt, jaki można kupić. To zrozumiałe, że nie chcesz wierzyć nam na słowo, co ładnie pachnie. Zamiast tego sugerujemy, abyś zapoznał się z kilkoma artykułami i blogami, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć świat perfum, zanim się w niego zagłębisz. Jeśli jesteś ciekawa, jaki rodzaj perfum może być dla Ciebie odpowiedni, czytaj dalej! Wyjaśnimy Ci różne rodzaje perfum, abyś wiedziała, na co zwracać uwagę podczas zakupów.

Jeśli szukasz najlepszych zapachów, sprawdź koniecznie zestawienie zawierające najładniejsze perfumy męskie. Z kolei jeśli szukasz zapachów dla Pań, sprawdź nasz ranking perfum damskich przygotowany przez naszą redakcję

Perfumy (Parfum)

Parfum to gatunek perfum o najwyższym stężeniu olejków zapachowych. Zazwyczaj zawiera on od 20 do 40% stężenia olejku zapachowego. Ze względu na ciężki i trwały charakter perfum, zaledwie kilka psiknięć wystarczy, by utrzymać zapach na skórze przez cały dzień.

Powiązany artykuł: Jacob Elordi w reklamie perfum

Woda perfumowana

Woda perfumowana zawiera od 10 do 15% stężenia olejku zapachowego. Choć jest to mniej niż w przypadku „prawdziwych” perfum, tego rodzaju zapach jest w stanie utrzymać się na skórze przez 6-8 godzin od rozpylenia.

Eau de parfum oznacza „wodę perfumowaną”. Niektóre wody perfumowane nazywane są po prostu perfumami. Woda perfumowana to zapach lżejszy i świeższy od wody toaletowej, która jest zazwyczaj bardziej sucha i mniej intensywna. Woda perfumowana jest przeznaczona do noszenia samodzielnie, bez żadnej bazy.

rodzaje perfum

Woda toaletowa

Woda toaletowa zawiera od 4 do 15% olejków zapachowych. Ze względu na stosunkowo niższe stężenie zapachu i wysoką zawartość alkoholu te lżejsze perfumy zapachowe zwykle umieszcza się w butelce z rozpylaczem. Woń utrzymuje się zazwyczaj od 2 do 4 godzin, co oznacza, że będziesz musiał odświeżyć zapach przynajmniej raz w ciągu dnia.

Ze względu na stosunkowo lekki zapach woda toaletowa odpowiednia do noszenia w biurze. Sprawdzi się na każdą okazję, gdy nie chcesz, by Twoje perfumy były zbyt przytłaczające. To świetny wybór na cieplejsze dni w okresie letnim i wiosennym.

Jest to najczęściej spotykany typ zapachu w perfumach. Zapachy wody toaletowej składają się z perfum i wody. Woda łagodzi zapach i sprawia, że utrzymuje się on dłużej. Należy pamiętać, że perfumy i wody toaletowe są przeznaczone do noszenia na skórze. Nie zaleca się rozpylania wody toaletowej na ubrania. Często wody toaletowe przeznaczone są do noszenia w ciągu dnia, ale niektóre z nich można nosić również w nocy. Zapachy te nie są tak mocne jak wody perfumowane, więc często nadają się na randkę lub spotkanie w pracy.

Sprawdź również nasz artykuł: Jak sprawdzić czy perfumy są oryginalne?

Woda kolońska

Woda kolońska ma od 2 do 5% olejków zapachowych i utrzymuje się na skórze od 2 do 4 godzin.

Perfumy typu Eau de Colone pierwotnie powstały dla osób, które chciały mieć lżejszą wariację określonego zapachu. Jednak z biegiem czasu przekształcił się on w typowo męski kosmetyk. Nie oznacza to bynajmniej, że nie ma kobiecych wód kolońskich, zdarzają się jednak one zdecydowanie rzadziej.

Te rozcieńczone perfumy są nie tylko lekkie, ale także stosunkowo niedrogie. Jednak wiele drogich wód kolońskich dla mężczyzn to preparat przeznaczony tylko do zastosowania po goleniu.

Teraz gdy już znasz klasyfikację perfum, dobierz odpowiedni rodzaj zapachu do swoich potrzeb!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x