Jak sprawdzić oryginalność perfum? Sprawdzone metody

Wiele towarów luksusowych, takich jak perfumy, jest często podrabianych. Dowiedz się, jak nie dać się oszukać przy zakupie ulubionego zapachu.

Perfumy to dobro luksusowe, więc te najbardziej znane i wartościowe z pewnością nie należą do najtańszych. Niektórych może skusić nowy Chanel No 5 za 100 zł, ale kupowanie takich perfum nie jest dobrym pomysłem. Kupując perfumy z nieznanego źródła, należy wziąć pod uwagę wiele niebezpieczeństw. Produkty te mogą zawierać substancje szkodliwe i drażniące skórę. Jeśli kupisz podróbkę, możesz być także rozczarowany zapachem i jego trwałością.

Ludzie płacą dużo pieniędzy za oryginalne, markowe perfumy, ponieważ są one produkowane z wysokiej jakości składników. Twórcy tych perfum mają dużą wiedzę i doświadczenie w tworzeniu wyjątkowych zapachów.

Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów jak sprawdzić oryginalność perfum. W tym artykule dowiecie się jak w prosty sposób sprawdzić, czy wasz zapach pochodzi prosto od producenta.

Natomiast jeżeli chcesz mieć pewność, że kupujesz oryginalne perfumy to sprawdź nasz ranking perfum męskich oraz zestawienie dla Pań – najlepsze perfumy dla kobiet. Zapachy z naszych zestawień pochodzą od prawdziwych producentów. Kupując z polecanych przez nasz źródeł, masz pewność, że perfumy są oryginalne.

Jak rozpoznać oryginalne perfumy? Miejsce zakupu jest ważne

Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia, czy mamy oryginalne perfumy, jest kupienie ich w zaufanym sklepie. Najlepszym miejscem do kupowania perfum są drogerie lub punkty sprzedaży, które mają sprawdzoną jakość oryginalnych produktów. Jeśli nie masz pewności co do danego sklepu, przed zakupem zrób rozeznanie i przeczytaj opinie klientów.

Kiedy wyjeżdżasz na wakacje, może Cię kusić, by kupić sobie jakąś pamiątkę. Ważne jest jednak, aby zachować ostrożność przy kupowaniu takich rzeczy. Czasami pamiątki nie są prawdziwe lub mogą nie być bezpieczne w użyciu.

Sprawdź również ten artykuł: Jakie są rodzaje perfum?

jak sprawdzić czy perfumy są oryginalne

Flakon oryginalnych perfum będzie inny

Aby sprawdzić, czy posiadamy oryginalne perfumy warto porównać opakowanie perfum i podróbki. Czcionka i wielkość liter będą inne na podrobionym flakonie. Możesz także przyjrzeć się innym napisom na flakonie. Jeśli różnią się one od logo, prawdopodobnie są podróbką. Innym sposobem na sprawdzenie, czy perfumy są podrobione, jest przyjrzenie się dnu flakonu. Krawędzie będą nierówne, a na podrobionym flakonie będzie więcej niedoskonałości niż na oryginalnym.

Należy również porównać kształt flakonu perfum i jego jakość. Oryginał nie będzie miał zarysowań, pęcherzyków powietrza i innych skaz. Fałszerze zazwyczaj nie podrabiają nakrętek flakonów perfum. Różnica może wynikać z innego miejsca na flakonie.

Przeczytaj też ten tekst: Najdroższe perfumy świata – Lista

Czy mamy perfumy oryginalne? Sprawdź numer seryjny i kod kreskowy

Kolejną sprawdzoną metodą na odkrycie, czy perfumy są oryginalne, jest dokładne przeanalizowanie numeru seryjnego i kodu znajdującego się na perfumach.

Numer seryjny Twoich perfum znajduje się zazwyczaj na spodzie lub z tyłu flakonu. Można go znaleźć na naklejce lub bezpośrednio na szkle. Jeśli masz ten numer, łatwiej będzie Ci sprawdzić, czy Twoje perfumy są oryginalne. Możesz to zrobić, wyszukując swój numer na stronie internetowej – dolce.pl/dataprodukcji. Jeśli numer nie pojawia się na stronie internetowej, może to oznaczać, że perfumy nie są oryginalne (chociaż są wyjątki od tej reguły, gdyż często opakowania z lotniska i innych podobnych źródeł nie znajdują się w takich bazach).

Cena przy sprawdzaniu oryginalności perfum również ma znaczenie

Cena jest równie dobrym wyznacznikiem tego, czy perfumy są oryginalne. W końcu rzadko kiedy przyjdzie nam zapłacić za podrobione perfumy taką cenę jak za oryginalne.

Oryginalne perfumy mają zazwyczaj wyższą cenę niż perfumy podrobione lub kradzione. Czasami jednak zdarzają się wyjątki, jak na przykład w przypadku dużych przecen w Czarny Piątek lub innych specjalnych promocji.

Strona Internetowa | + Wpisy

Od 5 lat pracuję w znanej drogerii perfumowej, a od młodości perfumy to moje hobby. W wolnym czasie lubię wycieczki w ciekawe miejsca. Nie pogardzę również ciekawą książką czy interesującym filmem. Zdecydowałam się otworzyć ten blog, aby pomóc wam dobierać najlepsze perfumy 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x